Firma Profilimiz,

1992 yılında "tela" ağırlıklı, bir tekstil yan ürünleri tedarikçisi olarak, Şirinevler'de kurulmuştur. Zeytinburnu'nda açılan şube kanalı ile, deri sektörüne de hizmet düşünülmüş, bu yönde atılan adımlar olarak, kapitone, astar, yapıştırıcılar, uya gibi ürünler de ürün grubuna dahil edilmiştir.

Fakat, yönetimde gereklilik gösteren değişimle, firmamız "daha dar bir alanda çok daha etkin olmak ve bir konuda uzmanlaşmak" amacıyla, "TELA" yı  tek ürün olarak belirlemiş ve bu konuda uzmanlaşmaya başlamıştır. Bu karar, telpa'nın belirgin bir şekilde "tela" konusunda öne çıkmasına neden olmuş ve "kaliteyi sorgulayan" bakış açısıyla geliştirdiği üretici-tedarikçi ilişkileri, kimi tela üreticilerine de katkı sağlamıştır.

Firmamızın bu çabaları çok geçmeden karşılık bulmuş, ve Merter - BİLKONT A.S. organizasyonu ile Şahinler Holding'e bağlı firmalara 2002 yılında "tela seçimi ve kullanma yöntemleri" hakkında bir seminer verilmiştir.

2003 yılında ise, İTKİB organizasyonu ile, önce İTKİB’e bağlı İHKİB Avcılar Hazır Giyim ve Konfeksiyon Meslek Lisesi’nde, ardından, İTKİB'te birer seminer verilmiştir. Bu seminerde firmamızca hazırlanan, aynı adlı CD katılımcılara dağıtılmış, ve İTKİB tarafından sertifika verilmiştir. Ardından, İTKİB'in "teknik kitaplar" serisinde yayınlanmak üzere, kendi müşterilerimiz için hazırlanmış "tela" ile ilgili bir kitapçık, İTKİB 'çe bastırılmış ve daha geniş bir alana dağıtımı sağlanmıştır.

Firmamız profesyonel manada bir satış ve dağıtım organizasyonu olma hedefini, DOKUMA telalarda deneyimli bir firma olan, DEFA Tekstil ile proje bazında birleşerek kuvvetlendirmiştir. Bu birliktelik, Yenibosna’daki adreste, tek çatı altında toplanarak  pekiştirilmiş ve etkinlik arttırılmıştır.Konumuzla ilgili bilginin derlenip toparlanması, yayılması ve artması, yönündeki çabalarımız IF 2004 HAZIR GİYİM FUAR'ına katılımımızla da devam etmiş olup, Fuar'da tela ile ilgili İngilizce içeriği de olan bir CD ziyaretçilerimize dağıtılmıştır.

2005 Yılı sonu itibari ile de Fransız Tela üreticisi Chargeurs Grubu’nun bir markası olan, “INTISSEL” markasının Türkiye temsilciliği üstlenilmiştir. Bu nedenle var olan kartela, yeni ürünlerle zenginleştirilmiş ve kapsamlı bir çözüm kümesi olarak ”yolu tela’dan geçenler” in değerlendirmesi ve dikkatine sunulmuştur.

Sonuç olarak, firmamız, mümessilliğini üstlendiği, INTISSEL, CLASS, VATEKS, BEZCİ, EFES TELA ürünleriyle, ve yetkili satıcısı olduğumuz, SNT (MENDERES), TELATEKS, ISTANBUL TELA, PALAZLI TEKSTİL ürünlerinden oluşan büyük bir çözüm kümesi barındırmaktadır.                            

KRONOLOJIMIZ:

1992    KURULUŞ

1995    ZEYTİNBURNU ŞUBE AÇILIŞI

1995    TELASİS A.Ş İLE BAYİLİK ANLAŞMASININ YAPILMASI

1996    İDARİ YAPILANMA VE  TELA KONUSUNA ODAKLANMA KARARI

1997    ŞİRİNEVLER'DEN , ZEYTİNBURNU'NA TAŞINILMASI

1997    BEZCİ A.Ş İLE ANA BAYİLİK ANLAŞMASININ YAPILMASI

1998    YILLIK 2 000 000 M TÜL LÜK SATIŞ MİKTARININ AŞILMASI

1998    İLK KARTELAMIZIN HAZIRLANMASI

1998    WWW DE WEB SİTEMİZIN YAYINA GEÇMESİ

1999    FİRMA BÜNYESİNDE ARGE HÜCRESİNİN KURULMASI

2000    YILLIK 5 000 000 M TÜL LÜK SATIŞ MİKTARININ AŞILMASI

2001    TELASİS A.Ş İLE ANA BAYİLİK ANLAŞMASININ YAPILMASI

2002    İLK İHRACAT

2002    BİLKONT ORGANİZASYONUYLA ŞAHİNLER HOLDİNG SEMİNERİ

2002    DEFA TEKSTİL'LE FİRMA EVLİLİĞİ KARARININ ALINMASI

2003    TELA KİTAPÇIĞININ HAZIRLANMASI

2003    İHKİB AVCILAR HAZIR GİYİM VE KONFEKSYON LİSESİNDE TELA SUNUMU

2003    İTKİB'TE TELA SEMİNERİ VERİLMESİ

2003    İLK KOMPAKT DİSK (CD) İMİZİN YAYINLANMASI

2003    İTKİB'İN KITAPÇIĞIMIZI TEKNİK KİTAPLAR SERİSİNDE  YAYINLAMASI

2004    IF 2004 HAZIR GİYİM FUARINA KATILIM

2004    YENİ BOSNA'YA TAŞINMA

2005     VATEKS A.Ş İLE ANA BAYİLİK ANLAŞMASININ YAPILMASI

2005     INTISSEL İLE MÜMESSİLLİK ANLAŞMASININ YAPILMASI

2006    YURT DIŞINDA TELA ÜRETTİRİLMESİ KARARININ ALINMASI

2007    YURT DIŞINDA TELA ÜRETİMİNİN FİZİBİLİTESİ VE ADAY ÜRETİCİLERİN TESPİTİ

2007    YURT DIŞINDA ÜRETİME BAŞLANILMASI

2007    SCHNEIDER EINLAGE İLE ÜRETİM VE DAĞITIM İŞBİRLİĞİ

2008    QHOZA MARKAMIZLA YENİ MARKAMIZ VE KARTELAMIZIN ÇIKARILMASI